Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete Komló

Facebook

Hírdetés

Pecsi keksz manufaktura

MTB Szakosztály: VI. SEFAG KELLYS Zselic Maraton (08.15.)

Folytatódott a montisok szezonja, augusztusban a Zselicen megrendezett, ropolyapusztai versenyre látogattak el bringásaink.

Nagy Ferenc beszámolója:
Augusztusban a soron következő mtb. maraton a Ropolypusztán megrendezett VI. SEFAG KELLYS Zselic Maraton volt, amelyet idén 2021.08.15-ére hirdettek meg.
A vasárnapi napon rövid-(32 km-800m szint), közép- (64km-1600m szint) és hosszú távon (96 km-2400m szint) indulhattak a nevezők.

Nagy Ferenc a rövid 32 km-es távon, míg Hidasi Dani a közép, 64 km-es távon versenyzett. A körpálya a tavalyi nyomvonalon volt kijelölve, de most fordított irányban, visszafelé kellett az utat megtenni. A rendezők egyéb újításokat is eszközöltek a pályán, így például a cél elérése előtt egy külön kiépített kanyargós, technikás nyomvonalon haladtak a versenyzők. Külön erőpróbává vált a verseny, mert a 35-37 C°-os hőségben a tekerés sokat kivett belőlünk. Végül Feri a Rövid táv Master 2 kategóriájában a 29. helyen ért célba, míg Dani a Közép táv Felnőtt kategóriájában a 7. helyen ért célba.