Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete Komló

Facebook

Hírdetés

Pecsi keksz manufaktura

Szektorlabda NB I.: 80 ponttal, bajnokveréssel lett ezüstérmes a DÖKE Komló (11.18)

Hazai pályán, magabiztosan végzett a 2. helyen a DÖKE Komló. A baranyai gombozók ezzel sorozatban 10. éve a dobogón végeztek a csapatbajnokságban.

Gyozsán Zoltán beszámolója:
Az elmúlt évek hagyományát folytatva Komlón zárult az idei NB I-es csapatbajnokság, így Baranyába látogatott az asztali-labdarúgó elit. A már jól bevált, megszokott helyszínen, a Közösségek Házában volt a helyszín, ahol a versenyzőket Korbuly István művelődésszervező köszöntötte a megnyitón. A megnyitó után a Komlói Újság Online kiadásának helyszínen lévő munkatársainak nyilatkozott Szatmári Tamás (Testvérség) és Szendrey Tibor (DÖKE Komló)

A forduló előtt az éllovasok között már elég nagy volt a pontkülönbség. A verseny közepére, az addig csak győzelmeket arató Testvériség sorozatban negyedszer is megszerezte a bajnoki címet. A további küzdelmekben rövidesen eldőlt, hogy a Csokonyavisonta mellett az évek óta a „tűzzel játszó” Erzsébetvárosi SE búcsúzik az NB I-től. A DÖKE Komló is szorgalmasan gyűjtögette a pontokat, így bebiztosította 2. helyét a táblázaton. Az utolsó fordulóban dőlt el a bronzérem sorsa, a körben nagyot játszó Kecskemét majdnem beérte a Józsefvárost, de végül a fővárosba került a bronzérem. Izgalmas csaták, színvonalas játék és sportszerű mérkőzések a legjobban illő jelzők a 2017. évi NB I. utolsó fordulójára.

Az NB I. élcsoportjának végeredménye:

1. Testvériség  89 pont
2. DÖKE Komló   80 pont
3. Józsefváros  67 pont
4. Kecskemét  65 pont
5. Szeged   54 pont

A DÖKE Komló csapata végül elégedett volt az idei szezonnal, hiszen a minimális célkitűzés a dobogó volt, lehetőleg jobb teljesítménnyel, mint tavaly. Nos, a megszerzett 80 pont 18-cal több, mint az előző szezonban. Ennyi ponttal a korábbi évekre visszatekintve többször is bajnokok lehettek volna Fülöpék. A Testvériség azonban még a komlóiaknál is kevesebbet hibázott és megérdemelten tartotta magánál a bajnoki serleget. Ami bizakodásra okot adhat, hogy a 4 Komló-Testvériség derbiből 3-at nyert meg a DÖKE Komló, a fővárosiaknak ezen kívül csak két veresége volt. A sorozat viszont nem szakadt meg, és erre nagyon büszke a DÖKE Komló: 10. éve minden évben dobogós helyen végzett csapatunk. Ez rendkívüli siker, 5 arany, 3 ezüst, 2 bronz került a vitrinbe. A 2017-es „ezüstkovácsok”: Fülöp Elemér, Szendrey Tibor, Trecskó János, Takács Zoltán, Major István és Balla Antal.