Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete Komló

V. Pécs-Pogány Repülőtéri Éjszakai Félmaraton (08.18.)

Az idén ötéves versenyen több komlói és több DÖKE tag is megmérettette magát.

RepteriFM2018

Tóth Mário beszámolója:

A versenyzők a baranyai kifutópályán köröztek, ahol első kör 3.5, míg a többi 4.4km volt. Minden egyes kör végén lehetett frissíteni vízzel, cukorral vagy banánnal.

A hőmérséklet, az időjárás és a pálya is ideális volt. Tulajdonképpen minden adott volt ahhoz, hogy mindenki ki tudja hozni magából a maximumot. (Azért az sem jelentett hátrányt, ha az embernél volt egy fejlámpa.)

A futni vágyók összesen 5 kategóriába nevezhettek.
A 3.5km a fiatalabb illetve a kezdőbb futók száma lehetett, míg a 12.3km-rel a 33. Wizz Air Budapest Félmaratonra lehetett készülni, illetve ez azoknak is jó lehetett akik, még nem érezték késznek magukat egy félmaratonra.
További betétszámnak számított a freen run kategória, ahol az indulók annyit futhattak amennyit szerettek volna.
A félmaratonra nevezőknek is két választásuk volt: egyéniben és párosban is le lehetett tudni a versenyt.
Mindenhol volt női és férfi kategória, illetve a váltónál vegyesben is kipróbálhatták  magukat a versenyzők.

Egyesületünk futói most sem tétlenkedtek, szép eredményekkel tértek haza a pécsiek által szervezett eseményről.
12.3km-en a nőknél abszolút első helyen Hakszer Erika ért be a célba, míg a félmaraton férfi mezőnyében Kerekes Bukta az előkelő hatodik helyen futott be, ami korcsoportjában a dobogó második fokát jelentette. Vegyes váltóban is ügyeskedtek hírvivőink: A Balogh Bettina, Ignácz Vendel duó, vagyis az “Anonymus” váltó a negyedik helyen érkezett célba.

A célba érkezés után minden versenyző befutóérmet, müzlit és Pécsi sört kapott jutalmul. Az eredményhirdetést követően pedig tombolasorsolás várt a versenyzőkre.

Remek hangulatú versenyen vagyunk túl, ahol sok ismerőssel találkozhatott az ember, és a hangulat mellett a szervezés is remek volt.