Diák és Öntevékeny Körök Egyesülete Komló

Facebook

Hírdetés

Pecsi keksz manufaktura

Éremtelen budapesti szezonnyitó (01.28.)

Nem sokkal ugyan, de Fülöp és Balla is lemaradt a dobogóról a szektorlabda szezonnyitón. Akadt már ennél sikeresebb évkezdete is a komlói gombozóknak.
Jurcsik 2018 kep

Gyozsán Zoltán beszámolója:

Az elmúlt éveket januárjait komlói részről az jellemezte, hogy az idény első versenyét általában kihagytuk és mindjárt az NB I-es bajnoksággal kezdtünk. Most szakítottunk ezzel a hagyománnyal és a Jurcsik Gábor Emlékverseny egyéni versenyére Fülöp Elemér, Takács Zoltán és Balla Antal nevezett Baranyából.

A 34 fős mezőny egy 9 fordulós svájci rendszerű lebonyolítással döntötte el a helyezések sorsát. Fülöptől vártuk a legtöbbet, és végül ő is végzett a komlói trió közül legelőrébb. A 9 mérkőzése egy keretes történet lett, az elején és a végén is egy-egy vereség, közte 1 remi mellett csak győzelmek. A nyitókörben Serák elleni 0-1 több, mint meglepő, a záró körben Ifj. Farkas ellen, hát…, mondhatnánk, hogy belefér, mert ő 7. a ranglistán. Utóbbi derbin a 0-3 azt jelentette, hogy Ifj. Farkas nyerte a versenyt két másik 13 pontos versenyző társaságában, Fülöp Elemér maradt 12 pontos, éppen lemaradva a dobogóról.

Takács és Balla hullámzó formában gyűjtötte a pontokat, amiből Tóni 10-et szerzett, amivel Elemérhez hasonló módon éppen lemaradt a II. osztályú mezőny dobogójáról. A bronzérmes pozícióba befutó Mészáros is 10 pontos lett, de a Buchholz pont számítás neki kedvezett Balla ellenében. Takács Zoli neve mellett 9 pont szerepelt a végén, összességében ez a középmezőnyben végzéshez volt most elegendő.

Bemelegítésnek és erőfelmérőnek volt jó ez a verseny, valamint támogatta a felkészülést az NB I-re. A verseny után az egyéni ranglista élén nem történt változás, amost pihenő Szendrey vezet 627,1 ponttal Fülöp (611,1), és Szatmári (Testvériség – 586,4 pont). A „felkészülés” része volt a VII. Nemzetközi Komlói Kolbásztöltő Fesztiválon való részvétel, ahol igencsak jól éreztük magunkat, igazi csapatépítő volt ez. A folytatásban február végén az NB I-es csapatbajnokság 1. fordulója, majd a Páros OB a komlói gombozók programja.