Warning: include(css/css.css) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'css/css.css' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/doke/public_html/futoestriatlon/templates/doke/index.php on line 20

Facebook

Paksi marATOM 2015

DÖKÉS sikerek Pakson (09.05)

Az ATOM 100+ sorozat utolsó versenyét, a 3/4 marATOM-ot rendezték meg szeptember 5-én Pakson, melyről a DÖKE-futók ezúttal sem hiányoztak.

Nemcsak az eső, de a nehéz terep, az emelkedők, lejtők, lépcsők, szőlőhegyek nehezítették a táv első felében a futók dolgát. A 31 kilométeres táv második része már kellemesebb volt, a kerékpárúton haladt, érintetve a Paksi Atomerőmű Látogató Központját. A Döke versenyzői nagyon jól futottak. Csörnyei Csabáné Nelli a női abszolút és korosztályos elsőként ért a célba. Hakszer Erika abszolút 6.  korosztályos 1. helyet szerezte meg. A férfiaknál Csörnyei Csaba abszolút 12. korosztályos 7. Bognár László abszolút 22. korosztályos 2. helyezést ért el. A célban gyümölccsel, péksüteménnyel és egy üveg borral kedveskedtek a szervezők. Kis pihenés után finom halászlé várt a fáradt versenyzőkre. Délután rendezték meg a Brutálfutást. Két komlói futónak, Megyeri Szilvinek és Radics Zsoltnak drukkolhattunk. Majd következtek az eredményhirdetések. Először a nagyatádi 2/3-ad maraton díjátadását tartották. A dobogó legmagasabb fokára Csörnyei Csabáné Nelli, Hakszer Erika, Csörnyei Csaba állhatott a korosztályos első helyezéséért. Utána az Atomfutás legjobbjait szólították. Nelli, Erika és Laci vehette át jutalmát.

És még mindig jöttek az ajándékok. Aki az Atom 100+ sorozat mind az 5 állomásán, Kaposváron, Baján, Szekszárdon, Nagyatádon, Pakson lefutotta a 126 kilométeres össztávot érmet és adidas futódzsekit kapott teljesítményéért.

„Atom 100+ nem volt könnyű. Futottunk hóban, nagy melegben, hatalmas dombokon, terepen, éjjel, esőben… De jó volt!”